מי אנחנו

מדרשת רמות שפירא - ליהדות, חברה וערכים, פועלת מעל 30 שנה בכל רחבי הארץ.
המדרשה מבקשת לחשוף את עולם התוכן היהודי בכל אחד ממישורי החיים ומציעה שלל פעילויות לתלמידי יסודי, חטיבות הביניים והתיכונים הכוללות סמינריונים, ימי עיון, סדנאות והרצאות.

הפעילויות מועברות ע"י צוות מדריכם איכותי ומנוסה וכן ע"י בנות שירות לאומי, בדרך מעמיקה, מקורית וחווייתית.

פעילויות המדרשה משלבות עולם ערכי ותוכני עשיר ומכוונות לנושאים המעסיקים היום את מערכת החינוך ובני הנוער. בפעילויות שלנו אנו שואפים ליצור חיבור ובירור אמיתי ועמוק עם בני הנוער.

המדרשה שוכנת במושב "בית מאיר", בנוף הפסטורלי של הרי ירושלים, ואנו נכונים לתת מענה מלא לכלל צרכי הסמינריון, הכולל פתרונות לוגיסטיים ופנסיונים.
ניתנת אופציה להזמנת הדרכות מחוץ לתחומי המדרשה.


גישתנו החינוכית

הנוער נמצא היום בבלבול גדול. העולם הרוחש סביבו פעמים רבות אינו תואם את עולם הערכים עליו גדל, אך מאוד מפתה אותו ומדבר אליו. המושגים הדתיים נשארים בגזרה שלהם ואינם משתלבים בחיי היום-יום של הנוער. אי לכך, פעמים רבות הנוער צריך לבחור צד ולפיכך להרגיש "פראייר", על ויתוריו, או לחילופין "לא בסדר", על דרך שבחר.
המטרה היא לייצר שיח עכשווי ואקטואלי בין עולם הרוח והחומר, בין המעטפת החברתית לזהות האישית, בין השייכות היהודית לישראליות ובין הקידמה וההתחדשות לערכים והמסורת.
אנו מאמינים כי הדרך להשפיע על הנוער היא על ידי חיבור ושייכות לנושאים. שייכות אמיתית תיווצר רק כאשר הדברים יבואו מתוכם ולא באופן חיצוני.
לאור הבנה זו, אנו שואפים להוביל את התלמידים לחשיבה עצמית ולחיפוש השאלות והתשובות מתוכם. להביא אותם לדון בשותפות מלאה בנושאים השונים, כך שהסמנריון ייתן לתלמיד כלים לטווח הרחוק בהתמודדות מול קונפליקטים שונים ובחירת בחירות, וכן יעורר את נקודת האחריות והמחשבה לפני מעשה גם במישור היומיומי. הפעילות נעשית בצורה חווייתית, מקורית ועשירה.